سفتی عضلات در پارکینسون

سفتی عضلات یکی از علائم شایع بیماری پارکینسون است. در این بیماری، تغییرات در سیستم عصبی مرکزی باعث اختلال در کنترل حرکتی شخص می‌شود. افراد مبتلا به پارکینسون ممکن است با سفتی و سختی در عضلات روبرو شوند که معمولاً در اندام‌های پایینی شروع می‌شود و به تدریج به بخش‌های دیگر بدن انتقال می‌یابد. برای مدیریت سفتی عضلات در پارکینسون، روش‌های مختلفی وجود دارد از جمله کاردرمانی، تمرینات حرکتی، داروها، و در برخی موارد، روش‌های جراحی.

مشکلات بلع پس از سکته مغزی

فهرست مطالب

سفتی عضلانی یکی از چهار علامت اصلی بیماری پارکینسون است و اغلب یکی از شکایات اصلی آن‌ها است. سفتی عضلانی می‌تواند بر توانایی بیمار برای انجام فعالیت‌های روزانه از جمله لباس پوشیدن، مسواک زدن یا تهیه یک وعده غذایی تأثیر بگذارد، زیرا اغلب باعث می‌شود بیمار احساس ضعیف بودن یا خستگی کند. تمرینات انعطاف‌پذیری عضلات اغلب توسط بیماران انجام نشده و یا بخشی ساده و پیش پا افتاده از ورزش افراد مسن در نظر گرفته می‌شوند، اما جزء بسیار مهمی از مدیریت علائم حرکتی پارکینسون هستند.

اصول اساسی مدیریت سفتی عضلانی عبارتند از:

  • داشتن یک برنامه انعطاف‌پذیری عضلات مانند تای‌چی یا یوگا
  • تمرینات کششی ساده و ابتدایی اندام فوقانی، اندام تحتانی و تنه
  • اجرای یک تمرین کششی یا انعطاف‌پذیری حداقل یک بار در روز
  • استفاده از حرکات با دامنه بالا و استراتژی‌های تقویت حرکت برای مبارزه با سفتی عضلات در حین انجام وظایف و کارهای روزانه

برای مدیریت دقیق‌تر و اصولی انعطاف‌پذیری عضلاتتان و سفتی آن‌ها با یک کاردرمانگر مشورت کنید.

منابع

سوالات متداول درباره پارکینسون

مجموعه سیب‌نت خدمات کاردرمانی، گفتاردرمانی و فیزیوتراپی با الهام از برنامه‌های شخصی سازی شده، به افراد مبتلا به سکته مغزی، پارکینسون، ضایعه نخاعی، کودکان مبتلا به فلج مغزی(سی پی) و دیگر مشکلات و بیماری‌ها که نیازمند این خدمات باشند ارائه می‌دهد.

بله، تیم ما از پزشکان و درمانگران متخصص و مجرب در حوزه کاردرمانی،گفتاردرمانی و فیزیوتراپی بهره می‌برد. همکاری فعال با این تخصص‌ها، ما را قادر می‌سازد تا خدماتی با کیفیت و به روز را به مراجعین عزیز ارائه دهیم.

از طریق فرم‌هایی که در وب سایت مجموعه سیب‌نت طراحی شده است می توانید درخواست خود را ثبت کنید.

لینک فرم ثبت درخواست

هدف ما کمک به بهبود وضعیت شما می باشد در نتیجه ما با کیفیت ترین خدمات را با حداقل قیمت‌ها به شما ارائه خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم در کمترین زمان به بهترین سطح بهبودی دست پیدا کنید. کارشناسان ما با بررسی وضعیت شما به صورت اختصاصی تعرفه دقیق جلسات را به شما اعلام خواهند کرد.

برای بهره‌مندی از حدمات مجموعه سیب‌نت مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا فرم ثبت درخواست را در وبسایت ما پر کنید:  فرم ثبت درخواست
  • تیم ما با شما تماس می‌گیرند و نیازها و اهداف درمانی شما را ارزیابی کرده و درمانگران متناسب با نیاز شما انتخاب و به شما معرفی می‌شوند.
  • در جلسات درمانی،شما با متخصصین ماهمکاری می‌کنید و برنامه‌های توانبخشی خود را آغاز می‌کنید.
  • تداوم پشتیبانی و مراقبت‌های مداوم براساس نیازها و پیشرفت شما فراهم می‌شود.

ما همیشه در خدمت شما هستیم تا به شما در مسیر بهبود و بازیابی سلامتی، راهنمایی کینم.

در مجموعه سیب‌نت، تفاوت ما در رویکردشخصی سازی و مجوریت بر نیازهای هر فرد است. با تجربه ما در حوزه‌های کاردرمانی، گفتاردرمانی و فیزیوتراپی، ما نه تنها به بهبود حال حاضر مراجعین پرداخته، بلکه راهکارهای جهت ارتقا سطح آینده آنان را نیز ارائه می‌دهیم. همچنین، صرفه‌جویی در زمان، دسترسی آسان و برنامه‌های درمانی مطابق با آخرین دستاوردهای علمی از جمله ویژگی‌هایی است که مجموعه سیب‌نت را از سایر ارائه دهندگان خدمات توانبخشی مجزا می‌کند.

خدمات توانبخشی در منزل

می‌خواهید بهترین خدمات توانبخشی را دریافت کنید؟

آیا به دنبال بهبودی در کیفیت زندگی خود هستید؟ با ما، بهترین خدمات توانبخشی را تجربه کنید. تیم ما از متخصصین و درمانگران مجرب با همراهی شما، به سرعت به هدفتان نزدیک خواهند شد. از امروز با ما همراه باشید و زندگی را با انرژی و امید پر کنید!

پیمایش به بالا
×

سلام!

برای گرفتن مشاوره رایگان کلیک کنید

×